Mezinárodní chovatelská stanice boloňských psíků

Debbie Maty Ve Maria, 2015 Dasty Maty Ve Maria, 2015 Keisy Queen, 2012 Flower, 2012

Debbie, Dasty, Keisy, Flower

anglická verze

Štěně a nový domov

příprava na štěně příprava na štěně příprava na štěně

Misky

Potřebujeme dvě, jednu na vodu a jednu na krmivo.

Pelíšek

Štěněti připravíme pelíšek na místě, kde není průvan. Uvnitř by měla být deka, která se dá snadno vyprat. Pro začátek není třeba kupovat drahý pelíšek, protože štěně rychle roste a jeho zoubkům nic neodolá.

Hřebeny, šampon

Od prvního dne, by jsme měli zvykat štěňátko na pravidelné česání. Pokud budeme důslední a budeme pravidelně česat, štěně si rychle zvykne a nebude při česání protestovat, když bude srst delší a česání náročnější. Češeme důkladně, žádné místo nesmíme vynechat. Šampon budeme potřebovat ze začátku štěněčí. Rozhodně nepoužíváme lidské šampóny.

Hračky

Koupíme pouze psí hračky ve specializovaných prodejnách určené pro zvířata. Vybíráme podle velikosti našeho štěněte. Pozor na malé předměty, které by mohlo štěně spolknout.

Dále budeme potřebovat kapky na čistění uší Otifree nebo jiné, pinzetu na klíšťata, peán na uši, odčervovací pastu, obojek, vodítko, přepravku nebo postroj do auta, kleštičky na drápky.

Samozřejmě kvalitní krmivo

Pro krmení používáme výhradně kvalitní superpremiové granule. Kvalitní krmení je naprostým základem správného růstu a vývinu psa. Rozhodně se nevyplatí na krmení šetřit - boloňský psík nemá velkou spotřebu a nekvalitní krmení se rychle projeví na kvalitě srsti a na celkovém zdravotním stavu. Štěně musí mít po celý den k dispozici čerstvou pitnou vodu!