Mezinárodní chovatelská stanice boloňských psíků

Maty Ve Maria

Debbie Maty Ve Maria, 2015 Dasty Maty Ve Maria, 2015 Keisy Queen, 2012 Flower, 2012

Návštěvní kniha Naše videa Najdete nás na facebooku Sdílejte naše www stránky na Facebooku domů


Březost feny

Vše jste předem zvážili, počítáte s časem, prostorem, finanční náročností a vším co odchov štěňat obnáší? Má fenka průkaz původu a je řádně klubem bonitovaná?

Jedním z vrcholů chovatelského snažení majitele fenky je úspěšný odchov štěňat. Na počátku této cesty je výběr vhodných rodičů a úspěšné krytí. Pokud máme tuto důležitou část za sebou, můžeme se připravit na radostné očekávání. Březost feny trvá průměrně 63 dní, štěňátka se však mohou narodit v toleranci mezi 58. až 67. dnem. Březí fenu nevystavujeme stresu, neodčervujeme, neočkujeme. Krmíme kvalitními granulemi pro březí fenku. Jedním z vrcholů chovatelského snažení majitele fenky je úspěšný odchov štěňat. Na počátku této cesty je výběr vhodných rodičů a úspěšné krytí. Pokud máme tuto důležitou část za sebou, můžeme se připravit na radostné očekávání. Březost feny trvá průměrně 63 dní, štěňátka se však mohou narodit v toleranci mezi 58. až 67. dnem. Březí fenu nevystavujeme stresu, neodčervujeme, neočkujeme. Krmíme kvalitními granulemi pro březí fenku.

Sonografické vyšetření - 27. den březosti  Boloňský psík Keisy - 48. den březosti Boloňský psík Flower - 53. den březosti

Kalendář březosti

Falešná březost

Falešná březost je stav, kdy fena vykazuje dva týdny až dva měsíce po hárání příznaky březosti a porodu. Tyto příznaky se mohou projevovat s různou intenzitou - od slabého otoku mléčné žlázy, přes změny v chování (mazlivost, žravost, nervozita, nechutenství, opatrnost, stavění hnízda), zvětšování břicha až po imitaci porodu spojenou se stahy břišní stěny a vyvrcholí péčí o mláďata (přenášení hraček a jejich podkládání pod břicho - kojení, výrazný otok mléčné žlázy se sekrecí mléka).

Pokud jsou projevy falešné březosti slabé, není potřeba ji řešit. Je-li však spojena s intenzivní sekrecí mléka, hrozí jeho zadržování v mléčné žláze, která se následně může zanítit. Odebereme hračky, zaměstnáme ji dlouhými procházkami, snížíme krmnou dávku. Fenku v jejích náladách nepodporujeme! Nelitujeme, nemazlíme se s ní, zejména když si pozornost vynucuje. Další pomocí je homeopatie. Nejčastěji používaným lékem je Pulsatila 15 CH - 1x denně 5 kuliček. Pokud žádné z těchto opatření nevede ke zlepšení stavu, je lepší navštívit veterinárního lékaře, který zvolí vhodný způsob ošetření.


Kontakt - Julie Kozlová, Horní Domaslavice, mobil: +420 732 559 693, email: matyvemaria@gmail.com

Všechny zde vložené fotografie, videa jsou chráněny autorským zákonem. Autor stránek Julie Kozlová © 2011

Chovatelská stanice boloňských psíků © Maty Ve Maria 2011

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat